ALTERNATIVE FILM-VIDEO 2011
Festival novog filma i videa / Festival of New Film and Video

Dom kulture „Studentski grad“
Akademski filmski centar
7 – 11. 12. 2011.

 

PROGRAM

Sreda / Wednesday, 7. Decembar

15:00 Mala sala / Small Hall
Retrospektiva / Retrospective
ALTERNATIVE FILM-VIDEO 2010
Lista značajnih ostvarenja Festivala / List of Important Cinematic Works of the Festival

17:00 Mala sala / Small Hall
Autorska prezentacija / Director`s Selection
Žan Gabriel Perio (Jean-Gabriel Périot)

19:00 Galerija / Gallery
Izložba / Exhibition
Ana Knežević
LIGHT ON VOID

19:45 Velika Galerija / Big Gallery
Izložba / Exhibition
Dragica Vukadinović:
RAZGOVOR O FILMU / CONVERSATION ABOUT FILM
Jedna šetnja Novim Beogradom sa Tomom / One walk on the streets of New Belgrade with Tom
prilog sećanju na Antonija G. Lauera / contribution to a memory of Antonije G. Lauer
izložba foto-printova / exhibition of photo prints

Video instalacija / Video installation
Sava Trifković
BULEVAR / BOULEVARD
Sećanje na Toma Gotovca / In a memory of Tom Gotovac

20:00 Velika sala / Big Hall
Konkurencija / Competition

REGIO_PRO_1
Nogomet / Football / Fudbal, Ana Hušman, Hrvatska / Croatia, 15 min
About a City / Noćna šetnja, Dragana Nikolić, Srbija / Serbia, 9 min
Ray Ban Meltdown, Mane Žuđelović, Srbija / Serbia, 15 min
Le Samourai / Samuraj Ivan Faktor, Hrvatska / Croatia, 22 min

INTER_PRO_1
Ink Bird / Ptica od mastila, Inbar Ben Yishay, Izrael / Israel, 15 min
Shuttered Cut / Zatvoreni rez, Alexandra Moralesová, Češka Republika / Czech Republic, 3 min
Dolce di Limbo / Sweets from Limbo / Slatkiši iz zaborava, Arantzazu G. Bayón, Španija / Spain, 10 min
The Golden Age / Zlatno doba, Toby Tatum, Velika Britanija / United Kingdom, 6 min
Suitcase / Kofer, Farhad Bazyan, Austrija/Mađarska / Austria/Hungary, 10 min
Kreisen / Circling / Kruženje, Helena Wittmann, Nemačka / Germany, 16 min

 

Četvrtak / Thursday, 8. Decembar

13:00 Mala sala / Small Hall
Konkurencija / Competition
REGIO_PRO_1
INTER_PRO_1

15:30 Mala sala / Small Hall  
NARATIVE_1
Ghoroube Halazoun / The Sunset of the Snail / Zalazak jednog puža, Azad Mohammadi, Iran, 19 min
Rio Grande, Louis Fried, Nemačka / Germany, 10 min
The Story of John Mule / Džon Mjulova priča, Orly Nurany, Holandija / Netherlands, 30 min

17:00 Mala sala / Small Hall
Jurij Meden
ISTORIJA I NEKE SPECIFIČNOSTI AVANGARDNOG FILMA Socijalističke Republike Slovenije
HISTORY AND SOME SPECIFICS OF AVANTGARDE FILM in Socialist Republic of Slovenia

Predavanje sa primerima / Lectures with examples

19:00 Mala sala / Small Hall
Galeta & Sharits
SEARCH and SEIZURE I deo / Part I
Priredio Vasili Burikas (edited by Vassily Bourikas)

21:00 Velika sala / Big Hall
Konkurencija / Competition

REGIO_PRO_2
Bluebird, Milena Z. Petrović, Srbija / Serbia, 3 min
Pain So Light It Appears as Tickle, Dalibor Barić, Hrvatska / Croatia, 4 min
Prostor tela / Space/Body, Selena Junačkov, Srbija / Serbia, 4 min
Cesta / The Road, Igor Dropuljić, Hrvatska / Croatia, 3 min
Atelje / Atelier, Atej Tutta, Slovenija / Slovenia, 43 min

INTER_PRO_2
Hamletmachine / Hamletmašina, Agustín Calderón, Španija / Spain, 16 min
Symphonie (in)ouïe / Symphonic Aphony / Simfonijska nečujnost, Zahra Poonawala, Francuska / France, 7 min
Drop Still / Ne mrdaj, Courtney Krantz, SAD / USA, 7 min
Ceci n’est pas un reve / This is Not a Dream / Ovo nije san, Shon Kim, Južna Koreja/SAD / South Korea/USA, 5 min
/s/, Sunjha Kim, Nemačka / Germany, 11 min
Shanghai Immigrant Self-Portrait / Auto-portret šangajskog imigranta, Betty Wen Wen Jiang, Kanada / Canada, 3 min
Ultimo retrato / The Last Portrait / Poslednji portret, David Varela, Španija/Indija / Spain/India, 11 min

17:00 – 23:00 Izložba / Exhibition
Ana Knežević
LIGHT ON VOID
Dragica Vukadinović:
RAZGOVOR O FILMU
Sava Trifković
BULEVAR


Petak / Friday, 9. Decembar

13:00 Mala sala / Small Hall
Konkurencija / Competition
REGIO_PRO_2
INTER_PRO_2

15:30 Mala sala / Small Hall
NARATIVE_2
Der Imagefilm / The Imagefilm / Imidžfilm, Konrad Bohley, Nemačka / Germany, 26 min
1000 Gramm / 1000 Grams / 1000 Grama, Tom Bewilogua, Nemačka / Germany, 15 min
Sopraffazione, sogno e redenzi / Oppression, Dream and Redemption / Ugnjetavanje, san i izbavljenje, Gabriele Lenzi, Italija / Italy, 25 min

17:00 Mala sala / Small Hall
Galeta & Sharits
SEARCH and SEIZURE II deo / Part II
Priredio Vasili Burikas (edited by Vassily Bourikas)

19:00 Mala sala / Small Hall
AUSTRIJSKA FILMSKA AVANGARDA / AUSTRIAN FILM AVANTGARDE
Predstavlja Džerald Veber (presents Gerald Weber)

21:00 Velika sala / Big Hall
Konkurencija / Competition

REGIO_PRO_3
No Comment, Davor Bosankić, Srbija / Serbia, 3 min
Reopening the Past, Liliana Resnick, Hrvatska / Croatia, 12 min
Prostor v tej galaksiji / A Place in This Galaxy / Mesto u ovoj galaksiji, Alvaro Petricig, Slovenija / Slovenia, 43 min

INTER_PRO_3
Dystopia St / Ulica Distopija, David Cave, Velika Britanija / United Kingdom, 10 min
Lighthouse Polka / Svetlosna polka, Neil Ira Needleman, SAD / USA, 6 min
Decapoda Shock / Desetonožni šok, Javier Chillon, Španija / Spain, 9 min
360˚, Nadine Poulain, Nemačka / Germany, 10 min
She Vanishes / Ona nestaje, Sara Bonaventura, Italija / Italy, 7 min
W, Radoy Nikolov, Bugarska / Bulgaria, 2 min
33.116667, 35.816667, Niall Farrell, Severna Irska / Northern Ireland, 4 min
The Persistence of Forgetting / Postojanost zaboravljanja, Jeremy Newman, SAD / USA, 12 min

17:00 – 23:00 Izložba / Exhibition  
Ana Knežević
LIGHT ON VOID
Dragica Vukadinović:
RAZGOVOR O FILMU
Sava Trifković
BULEVAR

 

Subota / Saturday, 10. Decembar

10:00
Okrugli sto / Round table
ARHIVI, DIGITALIZACIJA, DISTRIBUCIJA ALTERNATIVNOG FILMA
ARCHIVES, DIGITALIZATION, DISTRIBUTION OF ALTERNATIVE FILMS

Učestvuju / Participants: Hrvoje Turković, Ivan Ladislav Galeta, Džerald Veber (Gerald Weber), Sebastian Kodolani (Sebestyén Kodolányi),  Vasili Burikas (Vassily Bourikas), Žan Gabriel Pero (Jean-Gabriel Périot), Jurij Meden, Stevan Vuković ...

13:00 Mala sala / Small Hall
Konkurencija / Competition
REGIO_PRO_3
INTER_PRO_3

15:30 Mala sala / Small Hall
NARATIVE_3
Dimmi Cosa Vedi / Tell Me What You See / Reci me šta vidiš, Dario Jurilli, Italija / Italy, 27 min
Banig / The Mat / Prostirka, Joaquin Gasgonia Palencia, Filipini / Philippines, 17 min
El hombre que estaba entre la gente / The Man that Was Among the People / Čovek koji je bio među ljudima, Manuel Loyola Bahrs, Čile / Chile, 17 min
Paterazmi Lusavor Koghme/The Bright Side of the War/Na svetloj strani rata, Bagrat Simonyan, Jermenija / Armenia, 35 min

17:00 Mala sala / Small Hall
Promocija knjige Amira Muratovića / Amir Muratovic book promotion
SLATKA STRAST PERIFERIJE / ENCIKLOPEDIJA IVICE MATIĆA
SWEET PASSION OF OUTSKIRTS / ENCYCLOPEDIA OF IVICA MATIC
Uz projekciju filmova Ivice Matića / with screenings of Ivan Matic films

19:00 Mala sala / Small Hall
FILMSKI AUTORSKI STUDIO / FILM AUTHOR STUDIO, Zagreb
Predstavlja / Presents Hrvoje Turković

21:00
Velika sala / Big Hall
Konkurencija / Competition

INTER_PRO_4
In Particular / Naročito, Nicole Wegner, Nemačka / Germany, 7 min
Home Not Yet Arrived / Još nije kod kuće, Ming-Yu Lee, Tajvan / Taiwan, 8 min
Rewind / Unazad, Recep Akar, Turska / Turkey, 5 min
Kinetosis / Mučnina, Allan Brown, Kanada / Canada, 9 min
This is a Sacred Place / Ovo je sveto mesto, Maya Connors, Nemačka / Germany, 3 min
My Apologies / Izvinjavam se, Andreas Goldfuss, Kanada / Canada, 1 min
Pigs in Zen / Svinje u zenu, Michael Ziming Ouyang, Kina / China, 15 min
Lazarus Go Home / Lazaruse, idi kući, Rowan Brooks & Pierre Alain Cl, SAD / USA, 14 min

REGIO_PRO_4
Moment of Movement, Zoran Tairović, Srbija / Serbia, 69 min

 

17:00 – 23:00 Izložba / Exhibition
Ana Knežević
LIGHT ON VOID
Dragica Vukadinović:
RAZGOVOR O FILMU
Sava Trifković
BULEVAR

 

Nedelja / Sunday, 11. Decembar

10:00
Okrugli sto / Roundtable
ALTERNATIVNI  FILM U REGIONU / ALTERNATIVE FILM IN THE REGION
Učestvuju / Participants: Žan Gabriel Pero (Jean-Gabriel Périot), Jurij Meden, Stevan Vuković, Sebastian Kodolani (Sebestyén Kodolányi), Ivan Ladislav Galeta, Fric Hok (Fritz Hock), Zoran Saveski, Greg Dekur (Greg DeCuir), Vasili Burikas (Vassily Bourikas) ...

15:00 Mala sala / Small Hall
Konkurencija / Competition
REGIO_PRO_4
INTER_PRO_4

17:00 Mala sala / Small Hall
K3 Internationales Kurzfilmfestival Villach/Udine
Predstavlja Fric Hok (presents Fritz Hock)

19:00 Mala sala / Small Hall
BELA BALASZ STUDIO
Predstavlja Sebastian Kodolani (presents Sebestyén Kodolányi)

21:00 Velika sala / Big Hall
ALTERNATIVE FILM-VIDEO 2011
Lista značajnih ostvarenja Festivala / List of Important Cinematic Works of the Festival

 

 

 

Žiri / Jury
Žan Gabriel Pero (Jean-Gabriel Périot), Jurij Meden, Stevan Vuković

Selekciona komisija / Selection Committee
Zoran Saveski, Greg Dekur (Greg DeCuir)