ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2018

Festival Novog Filma i Videa ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2018 održava se od 12. do 16. decembra 2018. u Domu kulture Studentski grad u Beogradu.

Naši selektori, umetnički duo Doplgenger, odabrali su sledeće radove za Glavni takmičarski program ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2018 (po abecednom redu):

1. 1440 fotogramov: Ostrilec by Tara Najd Ahmadi, Jurij Meden, Davorin Marc (Slovenia, 2017, 35mm, 1’00)
2. 3 Dreams of Horses by Mike Hoolboom (Canada, 2018, digital, 5’30)
3. A bar on Majorca by Marian Mayland (Germany, 2017, digital, 15’)
4. An Infinite Loop for Resistance by M. Woods (USA, 2017, digital, 5’41)
5. Bottom of 6th Expos vs Mets July 3, 1973 by Allan Brown (Canada, 2018,
digital, 13’13) 6. Community by Maja Hodošček (Slovenia, 2017, digital, 9’22)
7. CONFLUENCE by Benjamin & Stefan Ramírez Pérez (Germany / Netherlands / Serbia, 2018, digital, 20’45)
8. Dead Angle by Derek Wolfenden (France, 2018, digital, 18’50)
9. Digital Trauma (And the Crystal Image) by María Molina Peiró (Netherlands and Spain, 2018, digital, 8’10)
10. DizzyMess by Vivian Ostrovsky (USA, 2017, digital, 7’43)
11. Empire Valey by Ryan Ermacora (Canada, 2018, digital, 13’)
12. Field of Infinity by Guli Silberstein (UK, 2018, digital, 5’22)
13. Frequencies by Thomas Peeters (Belgum, 2018, digital, 12’50)
14. GEDE VIZYON by Jefferson Kielwagen, Jean-Daniel Lafontant, Marcos Serafim and Steevens Simeon (Haiti and Brazil, 2018, digital, 15’)
15. How Flowers Never Became a Food Group by Charlotte Clermont and Alain Lefebvre (Netherlands and Spain, 2017, digital, 4’44)
16. I am One by Kenji Ouellet (Germany/Japan, 2016/2017, digital, 20’30)
17. Instructions for making a film in an underdeveloped country by M. Dianela Torres (México, 2016, digital, 3’23)
18. It’s shit by Yves-Marie Mahé (France, 2018, digital, 4’)
19. July by Ian Menoyot (France, 2017, digital, 2’25)
20. LEADERS OF THE WORLD, SERVANTS OF BUSINESS: A HISTORY OF THE G7 by Thibault LE TEXIER (France, 2018, digital, 30’15)
21. Manus x Machina x Moralia by Igor Simic (Srbija, 2018, digital, 8’50)
22. Marilyn Monroe Wants to Speak With Warhol by Christian Flores (Spain, 2018, digital, 3’26)
23. MIXED SIGNALS by Courtney Stephens (United Arab Emirates, Madagascar, USA, 2018, digital, 8’45)
24. Pivot by Maki Satake (Japan, 2017, digital, 6’)
25. R_ don't give an inch by Anne-Marie Bouchard (Canada, 2014, digital, 9’42)
26. Running in Circles by Ei Toshinari & Duy Nguyen (USA / Japan, 2018, digital, 4’20)
27. Scipio’s Elephants by David Pantaleón, Pilar Aldea (Spain, 2018, digital, 5’49)
28. Speech by Steve Hawley (UK, 2018, digital, 8’30)
29. the_other_images by Iris Blauensteiner (Austria, 2018, digital, 17’)
30. TRACES:BIRDS by Jean-Michel ROLLAND (France, 2018, digital 1’00)
31. Transpozicija by Igor Toholj (Srbija, 2018, digital, 5’25,)
32. Trenodija za žrtve Hirošime by Zorko sirotić (Croatia, 2018, digital, 9’50)
33. UNAMERICA - Relocating memories by Luise Schrroeder (Germany, 2018, digital, 16’31)
34. Urban Sculptures by Di Hu (China, 2017, digital, 6’15)