LISTA ZNAČAJNIH OSTVARENJA Festivala novog filma i videa autora ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006

LIST OF SIGNIFICANT ACHEIVEMENTS of the Festival of new film and video ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006

 

Po odluci žirija Festivala novog filma i videa autora ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006., u sastavu: Antonio G. Lauer, Dan Oki, Sebastien Cros, na Listu značajnih ostvarenja Festivala ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006 svrstani su (prema abecednom redu naslova):

 

The jury of the festival of new film and video, ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006, was composed of Antonio G. Lauer, Dan Oki, Sebastien Cros. They selected the following ten films to be on the List of Significant Achievements (listed alphabetically):

 

Basilici Nicolae, Basilici Vlad: 11 MINUTES PAST 7.30, Rumunija/Romania

Cristina David: FY2247, PENSION MINU, THE SQUARE, Rumunija/Romania

Ana Dunjić: BAMBI PLUS, Srbija/Serbia

Dušan Gligorov: TO MOM, Rusija/Russia

Daniel Mulloy: DAD, Velika Britanija/Great Britain

Stephanie N'Duhirahe: SANS TITRE, Švajcarska/Switzerland

Jean Gabriel Periot: DIES IRAE, Francuska/France

Boško Prostran: JOHNNY'S VIDEO, Srbija/Serbia

Tim Shore: CABINET, Velika Britanija/Great Britain

Jeff Winch: CLOSE AND LOW, Kanada/Canada

 

AUDIANCE AWARD

Lidija Antonović: Akcija/Action, Srbija

 

Nagrada autorima ovih ostvarenja, prema propozicijama Festivala, jeste pravo da realizuju svoj film u okviru produkcije Akademskog filmskog centra (AFC), uz korišćenje produkcionih uslova i opreme AFC-a kao i smeštaj i ishranu u Studentskom gradu u Beogradu u trajanju do jednog meseca i objavljivanje njihovog nagrađenog rada na nekomercijalnom DVD izdanju ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006.

 

The award given to the selected authors is the right to realise a new film/video produced by the Academic Film Centre (AFC) with full use of all production facilities and technical equipment. The authors will be provided with accommodation and restaurant service within the Students’ City compound for a period of 1 month. Their awarded films/videos will be published on the non-commercial DVD ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2006.

 

 

 

 

Član žirija  Antonio G. Lauer misli da su  i sledeći filmovi zaslužili posebnu pažnju:

Jury member, Antonio G. Lauer would like to give a special mention to the following films:

Aleksandar Muharemović: Subjektivni kadar, Hrvatska/Croatia

Ozan Adam: Zymotik – Amaurosis, Turska/Turkey

Kosmoplovci: Zadnji zvuk iz svemira, Srbija/Serbia

Jelena Spajić: Idiler, Srbija/Serbia

Giuseppe Tilli: Action Shooting, Italija/Italy

Jean Gabriele Periot: Under Twilight, Francuska/France

Denis Burge: Multiply By the Dozens, SAD/USA

Lidija Antonović: Akcija, Srbija/Serbia

Jonas Nilsson: Me/Myslef, Švedska/Sweden

George Drivas: Beta Test, Nemačka/Grčka;Germany/Greece

Ana Hušman: Plac, Hrvatska/Croatia

 

Član žirija Dan Oki nalazi da su sledeći filmovi zaslužili posebnu pažnju:

Jury member, Dan Oki would like to give a special mention to the following films:

Kelly Molmes, Joe Barcham: The Grab, Velika Britanija/UK

Pierre-Yves Craud: Traces, Francuska/France 

Tomasz Glodek: Taboo, Poljska/Poland

Ioakim Mylonas: Pharmakon, Kipar/Cyprus

 

Član žirija Sebastien Kros nalazi da su sledeći filmovi zaslužili posebnu pažnju:

Jury member, Sebastien Cros would like to give a special mention to the following films:

Tomasz Glodek: Taboo, Poljska/Poland

Neil Cummings, Marisya Lewandowska, Eileen Simpson, Ben White: Screen Tests 1, Velika Britanija/UK

 

Beograd, 10. decembra 2006.

Belgrade, 10th December 2006